Son yıllarda oluşan bölgesel gelişmeler ve politik süreçler sonrasında ülkemiz ile Rusya arasında ciddi bir yakınlık oluşmuştur. Rusya’ya komşu olup Rusça konuşan diğer ülkeler de hesaba katıldığında, ülkemizde ciddi manada Rusça İngilizce tercüme ihtiyacı hasıl olmuştur. Özellikle turizm bölgelerimizdeki Rus turistlerin çoğalması, bu kişilerin resmi işlemlerinin bulunması ve gelişen ticari süreçler, Rusça Tercüme sektörünü bir zorunluluk haline getirmiştir. Hal böyleyken, bu ihtiyaçlar sonucunda Türkçe Rusça tercüme büroları çoğalmaya başlamıştır. Tabi ki bu durumlar, kalitenin düşmesini ve kurumsal firmaların ise çok daha aranır hale gelmesini sağlamıştır.

Özellikle Rusça Yeminli Tercüme gibi hassasiyet ve tam doğru çeviri hizmeti gerektiren alanlarda yapılacak hatalar, geri dönülemez sonuçlara neden olacaktır. Kurum ve kuruluşlar ile ticari firmaların maddi kayıplarına olduğu kadar ülkemizin itibar kaybına da neden olunabilecektir. Hak ve menfaatlerin karşılıklı olarak korunması gereken durumlarda böyle bir probleme mahal verilmemelidir. Bu nedenle de Rusça Tercüme alanında Rusça filolojisine tam hâkim Doğruöz Tercüme tercih edilmelidir. Bazı personelimiz bizzat Rusya’da Rusça eğitimi almış ve dilin inceliklerini kazanmıştır. Bu sayede de en kaliteli tercümanlık hizmetini sunduğumuzu ve sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

rusça tercüme

Özellikle ifade edilmesi gereken bir diğer konu ise, farklı kategorilerde uzmanlaşmış personele sahip olduğumuzdur. Çok farklı ve uzmanlık gerektiren alanlarda bilgi ve genel kültüre sahip olan Rusça tercüman personelimiz sayesinde işlerimizin kalitesini arttırıyoruz. Tıbbi ve hukuki alanlardan tutun da akademik bilgi gerektiren ve resmî bilgiler gerektiren belge çevirileri de aslına uygun olarak en doğru şekilde çevrilmektedir. Rusya ile yoğunlaşan ticari anlaşmalar, gaz ve enerji sözleşmeleri alanında da tecrübe kazanmış olan ekibimiz, her tür Rusça Tercüme işinde yüzünüzü ağartacak işlere imza atmaktadır.

Rusça tercüme konusunda Türkiye’de önemli bir konumda bulunan tercüme ofisimiz Rusçadan Türkçeye profesyonel çeviri yapan, Sovyetler Birliği ve Rusya Federasyonu dil üniversitelerinin filoloji bölümlerini bitirmiş tercümanlarımızın deneyim ve bilgi birikimi sayesinde, özellikle Rus firmalar ile ticari ilişkileri gelişmiş, Antalya’da hizmet veren gerek Türk gerek çok uluslu ve Rus merkezli şirketlerinin hukuki ve teknik tercümelerini yapmakta, bu alanda rusça tercüme hizmetinde ön plana çıkmaktadır.

Tercüme büromuz Rusça türkçe tercüme servisinde Türkiye ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda Moskova’da bulunan bir takım profesyonel dil hizmeti veren şirketlerle de ortak çalışmakta, Rusya’da konumlanmış bir çok şirketin de hukuki Rusçadan Türkçeye tercüme ihtiyaçlarına çözüm üretmektedir.

rusça çeviri

Farklı alanlarda uzmanlaşmış, hem bu işin okulunu okumuş hem de sektör deneyimi olan yeminli rusça tercümanlarımız ile servis verdiğimiz bir takım alanları ve detaylarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Rusça Teknik çeviri: Rusyayı hedef alan veya Türkçesi talep edilen teknik dokümantasyon çevirisi, bilimsel ve teknik çeviri, çizim çevirileri, özel edebi belge çevirileri, petrol ve doğalgaz sözleşme çevirilerini içerir.

Rusça Mühendislik çevirileri: Çizimler, şemalar, tablolar dahil olmak üzere teknik belgelerin çevirisi

Rusça noter tasdikli belgelerin çevirisi: Bir Rus Pasaportunun rusçadan çevirisi, sertifika çeviri, diploma çeviri, sertifika çeviri, doğum belgesi, evlilik cüzdanı çeviri, gümrük beyannamesinin çevirisi, ihracat beyannamesi çevirisi, kurucu belgeleri ve benzeri dökümanların çevirilerini kapsamaktadır.

Rusça hukuk dili çeviri: Rusça dilinde gereken kurulum belgelerinde, charter çeviri, sözleşme çevirisi, anlaşmaların çevirisi, muhasebe raporlarının çevirisi ve bu nitelikteki yasal belgelerin tercümelerini içermektedir.

Rusça tıbbi çeviri: Hastalığın niteliğinin dökümünün çevirisi, ilaç prospektüsleri, diagnostik ekipmanlar transfer talimatları, diğer tıbbi belgelerin çevirisi.

Rusça ekonomi (finans) çevirisi: kurulum belgelerinde, charter transferi, banka raporları, gümrük beyannamesinin tercümeleri, ihracat beyannamesinin çeviri, rapor dengesi çeviri, ortaklık ve diğer mali ve ekonomik belgelerin transferi sözleşmelerinin çevirilerinde ister rusça türkçe, ister ise türkçe rusça çevirilerinde sıkça çeviri yapan bu sektörlere hakim bir tercüme bürosuyuz. Türkçe-Rusça servisi en popüler büro olarak belgenizin çevirisi için uzman rusça tercüman kadromuzla hizmet vermeye hazırız.

Önceliğimiz hem sizin hem de firmamızın itibarını arttırmak ve saygın referanslarımız ile daha da büyümektir. Bu anlayışlarla Antalya’dan başlattığımız Rusça Türkçe Tercüme ile Rusça Yeminli Tercüme hizmetlerimizi ülke sathına yaymanın onurunu yaşıyoruz. Aynı kalite ve hassasiyetle bir dünya markası olmanın ve diğer ülkelerden de kendi dillerine ait Rusça tercüme ihtiyaçlarını karşılayabilmenin hesabını yapıyoruz. Kalitenin ucuz olmadığının bilinciyle eğitimimize ve personelimize yatırım yapıyoruz. Güzel ülkemizin milli bir sermayesi olarak, verimli ve mantıklı bir büyüme ile yolumuza devam ediyoruz. Sizler de bizi arayın, Rusça çeviri ihtiyaçlarınızda ayrıcalıklı olmanın keyfini sürün.