ingilizce tercüme

Doğruöz Tercüme olarak farkındayız ki; ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli gelişen dünyada ingilizce tercüme vazgeçilmez bir ihtiyaç olmuştur. Varlığını devam ettirmenin ötesinde artan bir grafik izleyerek günden güne bu orana bağlı gelişerek büyümek, ancak ve ancak uluslararası düzeyde bilgilenmekle ve öğrenilenleri hayata geçirmekle mümkündür.

Dünya dilleri arasında en yaygın ve en etkili dil olan İngilizceye, ülkemizde de ciddi bir ihtiyaç olmaktadır. Dünya genelinde ortak dil olmaya doğru giden İngilizce’yi doğru konuşan ve anlayan kişileri ülkemizde de bulmak, önemli hale gelmiştir. Özellikle ticaret ve turizm alanlarında İngilizce bilen ve İngilizce tercüme yapabilecek personel ihtiyacı had safhadadır. İngilizce tercüman eksikliği, kurum ve firmalar açısından hem itibar hem de gelir kaybına neden olmaktadır. İngilizce Türkçe tercüme işi yapan bürolar, bu sektördeki açığı doldurmaya başlamıştır. Yine de işini kaliteli yapan, nitelikli personele sahip firmaların tercih edilmesi ön şartlardan biridir. Bu sebeple, İngilizce Türkçe Tercüme işinde uzman ve yetkinliğiyle bilinen Doğruöz tercüme, doğru bir seçim olarak yanınızdadır.

Doğruöz Tercüme, 2011 yılından beri turizm cenneti Antalya’daki ofisinden global olarak tüm Türkiye ve çeşitli dünya ülkelerine hizmet vermenin onurunu yaşamaktadır. İngilizce tercüme alanında istihdam ettiği uzman personeli ile tüm resmi, şahsi, hukuki ve akademik metinleri, asli jargona uygun olarak çevirmektedir. Firmamız, İngilizce Türkçe tercüme hizmeti verdiği gibi, talep halinde Türkçe İngilizce tercüme de yapmaktadır. Bunlar yanında redaksiyon hizmeti de vermekte olan firmamız, verdiği hizmetlerin kalitesi ile çok olumlu referanslara sahip olmuştur. Bu kalite ve profesyonellik anlayışını sürdürme azim ve kararlılığındaki Doğruöz Tercüme, her alanda yenilik ve gelişimlere açık yapısını muhafaza etmektedir.

Bu bağlamda öncelikli ihtiyaç şüphesiz ki global bir yazım ve konuşma dili olma özelliğine sahip İngilizce olarak hazırlanmış dokümanların karşı taraflarca anlaşılabilir olması. İngilizce yazılmış ihtiyaca uygun her belgenin Türkçeye uyumu bir şekilde ingilizce tercüme edilmesi ve herhangi bir anlam farklılığına yol açmaması gerekir.

ingilizce evrak tercümeleri

Özellikle Türkçeden İngilizce tercüme yaparken, Hedef dil olarak belirlenmiş ingilizce’nin anadil özelliğini her anlamda koruması çeviri yaparken ingilizce tercüme bürosu olarak bizi diğer bürolardan ayıran en önemli özelliklerdendir. Ayrıca anlam yönünden oldukça etkili söylemlere sahip olan Türkçemize İngilizceden bir metin tercüme edileceği zaman Türkçenin anlam bütünlüğünü bozmaması gereklidir tam doğru ve anlaşılır bir İngilizce tercüme için.

Şirket olarak, İngilizce yeminli tercüme de yapmakta ve buna yönelik olarak kendi bünyemizde yeminli tercümanlar çalıştırmaktayız. Yapacağınız resmi işlemlerde, uluslararası görüşmelerde ya da ciddi meblağlardaki ticari anlaşmalarda ortaya çıkabilecek yeminli tercüman ihtiyacında bizden faydalanabilirsiniz. İngilizce yeminli tercüme hizmetlerimizde olduğu gibi diğer İngilizce tercüme işlerinde de hakkaniyet ilkesinden taviz vermiyoruz. Karşılıklı güven ve itimat esasına dayalı olarak dürüstlükten taviz vermeden profesyonelliğimizi her yerde sergiliyoruz. Hem müşterilerimizin hem de karşı tarafın arasında bağımsız ve tarafsız bir tercüme bürosu olarak bulunuyoruz. Bu hassasiyetlerle birlikte üstün meziyetlere sahip personelimiz sayesinde müşteri portföyümüzü sürekli arttırıyoruz. Sizler de Doğruöz Tercüme ile tanışmak, kalite ve profesyonel anlayışın keyfini sürmek için bizimle iletişime geçiniz.

İngilizce tercüme projelerinizde en doğru ve güvenilir çeviri teslimatı için günümüz yazılım teknolojilerinin tümüne hakim olan çevirmenlerimiz sayesinde aldığımız her projeyi hızlı bir şekilde teslim etmekteyiz.

Bir kaynak dil olarak İngilizce

Orjinal dili ingilizce olan tercüme projeniz ister karmaşık tarzda ister daha basit ve sade bir dilde yazılmış olsun, İngilizce tercüme bürosu olarak teknik anlamda donanımlı, gerekli terminolojiye, pek çok farklı alanda uzmanlığı ile hakim olan güvenilir ve doğru çevirmenlerimiz ile en doğru tercümeyi teslim ediyoruz.

İngilizce küresel diller arasında rakipsiz bir özelliğe sahip. Bu Küresel ve Avrupa iş piyasalarında ve Avrupa Birliği’nde son derece önemlidir ve gerek ülkeler, örgütler, şirketler ve kurumlar İngilizceyi internasyonel olarak kullanılır ve bu genellikle bir “evrensel dil” olarak adlandırılır.

Bir hedef dil olarak İngilizce

Hedeflenen dil olarak ingilizce tercüme projeniz ister konuşma dilinde, ister ticari veya kurumsal bir dilde, ister hukuki veya tıbbi bir dilde yazılmış olsun. İngilizceye tercümesi teknik, ticari ve medikal alanda tecrübeli ve bilgili, gerekli terminolojiye hakim olan güvenilir ve doğru çevirmenlerimiz ile en doğru tercümeyi teslim ediyoruz.

İlgili belgeniz, kullanılacağı alana göre British English, Amerikan İngilizcesi, Avustralya İngilizcesi ya da belki Yeni Zelanda İngilizcesi kapsamında değerlendirilir ve arzu edilen her türlü lehçede İngilizce tercüme teslimi yapılır.

İngilizce Tercüme İçerik Türleri

avrupa birliği bayrağı

Teknik sahaya uygun eğitim ve tecrübeye sahip, teknik uzman çevirmen kadromuzla; İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye;

 • Kullanım kılavuzları,
 • Bakım kılavuzları,
 • Teknik kılavuzlar,
 • Servis kılavuzları,
 • Teknik dokümantasyon,
 • Yedek parça listeleri, katalogları, vb. dokümanlarınız..

Bunlar haricinde;

 • Yurt dışında bir müşterinize bir iş maili gönderirken ticari bir dil kullanımını gerektiren İngilizce yazım,
 • Üniversitede bir dersi anlamak için akademik bir dilde yazılmış makale,
 • Yurtdışına yapacağınız gezi planı için bir rezervasyon formu hazırlığı,

Ayrıca her türlü hukuki ve yasal bağlayıcılığı olan, gizliliği ön planda tutulması gereken;

 • Satın alma sözleşmeleri,
 • Kira sözleşmeleri,
 • Lisans anlaşmaları,
 • İşbirliği anlaşmaları,
 • Yönetim sözleşmeleri,
 • Ortaklık anlaşmaları,
 • Şartlar, Anayasalar,

kuralları özel bir dil ve hukuk eğitimi bilgisi gerektiren çevirmeye yetkili uzman çevirmenler tarafından profesyonel tercüme hizmeti de sunmaktayız.

Türkçeden İngilizceye veya İngilizceden Türkçeye çevirisini talep ettiğiniz belgelerinizi “belge gönder” sayfamızdan online form aracılığı ile veya info[@]dogruoz.com mail adresimize direkt olarak göndererek fiyat bilgisi ve teslim süresi hakkında anında bilgi alabilirsiniz.