Tercüme Dilleri

Rusça Tercüme

rusça tercüme

Rusça tercüme konusunda Türkiye’de önemli bir konumda bulunan tercüme ofisimiz Rusçadan Türkçeye profesyonel çeviri yapan, Sovyetler Birliği ve Rusya Federasyonu dil üniversitelerinin filoloji bölümlerini bitirmiş tercümanlarımızın deneyim ve bilgi birikimi sayesinde, özellikle Rus firmalar ile ticari ilişkileri gelişmiş, Antalya’da hizmet veren gerek Türk gerek çok uluslu ve Rus merkezli şirketlerinin hukuki ve teknik tercümelerini yapmakta, bu alanda rusça tercüme hizmetinde ön plana çıkmaktadır.

Tercüme büromuz Rusça türkçe tercüme servisinde Türkiye ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda Moskova’da bulunan bir takım profesyonel dil hizmeti veren şirketlerle de ortak çalışmakta, Rusya’da konumlanmış bir çok şirketin de hukuki Rusçadan Türkçeye tercüme ihtiyaçlarına çözüm üretmektedir.

rusca-turkce-moskova

Farklı alanlarda uzmanlaşmış, hem bu işin okulunu okumuş hem de sektör deneyimi olan yeminli rusça tercümanlarımız ile servis verdiğimiz bir takım alanları ve detaylarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Rusça Teknik çeviri: Rusyayı hedef alan veya Türkçesi talep edilen teknik dokümantasyon çevirisi, bilimsel ve teknik çeviri, çizim çevirileri, özel edebi belge çevirileri, petrol ve doğalgaz sözleşme çevirilerini içerir.

Rusça Mühendislik çevirileri: Çizimler, şemalar, tablolar dahil olmak üzere teknik belgelerin çevirisi

Rusça noter tasdikli belgelerin çevirisi: Bir Rus Pasaportunun rusçadan çevirisi, sertifika çeviri, diploma çeviri, sertifika çeviri, doğum belgesi, evlilik cüzdanı çeviri, gümrük beyannamesinin çevirisi, ihracat beyannamesi çevirisi, kurucu belgeleri ve benzeri dökümanların çevirilerini kapsamaktadır.

Rusça hukuk dili çeviri: Rusça dilinde gereken kurulum belgelerinde, charter çeviri, sözleşme çevirisi, anlaşmaların çevirisi, muhasebe raporlarının çevirisi ve bu nitelikteki yasal belgelerin tercümelerini içermektedir.

Rusça tıbbi çeviri: Hastalığın niteliğinin dökümünün çevirisi, ilaç prospektüsleri, diagnostik ekipmanlar transfer talimatları, diğer tıbbi belgelerin çevirisi.

Rusça ekonomi (finans) çevirisi: kurulum belgelerinde, charter transferi, banka raporları, gümrük beyannamesinin tercümeleri, ihracat beyannamesinin çeviri, rapor dengesi çeviri, ortaklık ve diğer mali ve ekonomik belgelerin transferi sözleşmelerinin çevirilerinde ister rusça türkçe, ister ise türkçe rusça çevirilerinde sıkça çeviri yapan bu sektörlere hakim bir tercüme bürosuyuz. Türkçe-Rusça servisi en popüler büro olarak belgenizin çevirisi için uzman rusça tercüman kadromuzla hizmet vermeye hazırız.